02164351
دکتر اصلان احمدی / تراکستومی اورژانسی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

تراکستومی اورژانسی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

تراکستومی اورژانسی در بیماران با ترومای مجاری هوایی و مشکوک به کووید 19

دکتر اصلان احمدی: بیماری کرونا ویروس 19 که با عنوان کووید 19 نیز شناخته می شود، در دسامبر 2019 از ووهان چین آغاز شد و شیوع بالایی گرفت.

در طول فراگیری بیماری، بسیاری از بیماران بنا به دلایل دیگری در بیمارستان بستری شدند که ناقلین خاموش بیماری بودند و می توانستند پرسنل درمان را آلوده کنند.

به همین خاطر، اقدامات احتیاطی در تماس با افراد مشکوک باید لحاظ شود.

اقدامات احتیاطی در مقابل کرونا ویروس

تراکستومی اورژانسی خود می تواند یکی از دلایل ابتلا به ویروس کرونا باشد. بنابراین باید در هنگام استفاده از این روش اقدامات احتیاطی انجام شود

راه های انتقال ویروس کووید 19

این ویروس از راه قطرات آب تنفسی موجود در سرفه، عطسه و یا صحبت کردن ما بین افراد منتقل می شود. امکان آلودگی هم چنین از طریق تماس سطوح آلوده و لمس صورت نیز وجود دارد.

چه کسانی بیشتر در معرض خطر هستند؟

پزشکان و افرادی که با نواحی سر و گردن بیماران در ارتباط هستند، بیشتر در معرض بیماری قرار دارند. بسیاری از بیمارانی که به بیمارستان مراجعه می کنند، می توانند ناقلین بدون علامت کرونا ویروس باشند.

بیشتر بخوانید: دکتر متخصص تارهای صوتی تهران

بررسی تراکستومی اورژانسی در بیماران مشکوک به کووید 19

در این مقاله به بررسی تراکستومی اورژانسی در بیماران مشکوک به کووید 19 می پردازیم.

بسیاری از بیماران یا بدون علائم بودند و یا این که علائم خفیفی از بیماری را داشتند. در طول فراگیری بیماری، بسیاری از بیمارانی که بنا به دلایل دیگر در بیمارستان بستری شدند، ناقل این ویروس بودند.

بیشتر بخوانید
سرطان حلق چه علائمی دارد

استفاده از ماسک تهویه هوا و یا تراکستومی، احتمال انتقال ویروس را افزایش می دهند، در نتیجه آن چه که اهمیت پیدا می کند این است که اقدامات احتیاطی در نظر گرفته شوند.

دکتر اصلان احمدی متخصص جراحى گوش، حلق و بينى، فلوشيپ فوق تخصص حنجره از مجهزترین دستگاه های روز دنیا در تشخیص و درمان بیماری های کوش، حلق و بینی استفاده می نماید. شما عزیزان می توانید از طریق شماره تماس: 02164351 با ایشان ارتباط برقرار نمایید. لازم به ذکر است با مراجعه به سایت و صفحه اینستاگرام دکتر اصلان احمدی می توانید از مطالب علمی و کاربردی این صفحه آگاهی پیدا کنید.

مجاری هوایی می توانند تحت تاثیر عواملی از جمله تروما قرار بگیرند. از دستگاه های کمکی مانند برونکوسکوپ و یا لارینگوسکوپ در بیماران هوشیار و یا بیمارانی که بیهوش هستند، استفاده می شود. اما استفاده از ماسک تهویه هوا برای بیمارانی که دچار ترومای مجاری هوایی شده اند، سخت خواهد بود.

ناپایداری ستون فقرات و خونریزی مجاری هوایی از جمله مواردی هستند که باعث تشدید شرایط می شوند و نمی توان از دستگاه های کمکی استفاده کرد.

تراکستومی از جمله روش هایی است که احتمال انتقال و سرایت کووید 19 در آن بالاست. هدف، به حداقل رساندن میزان تماس با ترشحات بزاقی است. اگر قرار باشد بیماری تحت تراکستومی قرار بگیرد، باید کامل بیهوش شود تا جلوی سرفه و یا عطسه گرفته شود.

در طول روش، استفاده از ساکشن باید تا حد امکان به حداقل برسد و در صورت امکان از سیستم فیلتر دار استفاده گردد. از داروهایی به منظور کاهش احتمال بروز سرفه باید استفاده شود.

در نهایت این که، دلیل انجام این روش باید به طور کامل بررسی گردد و در صورت امکان، انجام آن به مدت چهارده روز به تاخیر بیفتد تا احتمال انتقال عفونت به حداقل برسد. انجام اولیه تراکستومی، مدت زمان بستری بودن در ICU را کمتر نخواهد کرد.

تراکستومی اورژانسی در بیماران با ترومای مجاری هوایی و مشکوک به کووید 19

استفاده از تراکستومی اورژانسی در بیماران کرونایی باید به حداقل برسد اما در صورت نیاز به استفاده از این روش باید بیمار را بیهوش کرد تا از سرفه و عطسه کردن او جلوگیری شود

اقدامات احتیاطی در مقابل کرونا ویروس

در تراکستومی اورژانسی به خصوص در بیماران هوشیار، باید اقداماتی احتیاطی از جمله شستن دست ها قبل و بعد از جراحی، پوشیدن گان و دستکش، استفاده از شیلد و ماسک N95 باید در نظر گرفته شود.

بیشتر بخوانید
پیر صوتی

نکته ای که باید به آن اهمیت داده شود این است که در طول فراگیری کرونا ویروس، تمامی بیماران باید به عنوان مشکوک در نظر گرفته شوند.

راه های ارتباطی با دکتر اصلان احمدی

شماره تماس: 02164351

صفحه اینستاگرام: https://www.instagram.com/dr.aslan.ahmadi/

آدرس: خیابان ستارخان / خیابان نیایش / بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص)

دکتر اصلان احمدی

ورودى سال ٧٩ دانشگاه علوم پزشكى قزوين و فارغ التحصيل سال ٨٦ كه همان سال در دانشگاه علوم پزشكى ايران بيمارستان رسول اكرم (قطب گوش حلق بينى كشور) تخصص گوش حلق بينى قبول شدم و بعد از ٤ سال با اخذ رتبه برتر در بورد تخصص گوش حلق بينى در كشور در سال ٩٠ فارغ التحصيل شدم سپس به عنوان عضو هيات علمى گروه گوش حلق بينى علوم پزشكى ايران بيمارستان رسول برگزيده شدم.سال ٩٤ در ازمون فوق تخصص حنجره برگزيده شدم و سال ٩٥ موفق به اخذ مدرك فوق تخصص حنجره شدم.در ضمن در اين مدت موفق به اخذ مدرك فلوشيپ از Groningen هلند نزد پروفسور Dikkers نايب رييس حنجره اروپا در سال ٢٠١٦ شدم.ضمنا در سال ٢٠١٦ يك دوره بازسازى صورت نزد پروفسور Mamarvar در برلين گذراندم كه مربوط به بازسازى صورت با پيوند ازاد از نقاط ديگر بدن ميباشد.
تحصیلات
2000 – 2007ایران ، قزوین پزشک عمومی
2008 – 2012ایران ، دانشگاه ایران دکترا (Phd) ، گوش و حلق و بینی
گواهی نامه ها
رتبه ی سوم برد تخصصی
سوابق کاری
بیمارستان رسول اکرم تهران استادیار
بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد متخصص گوش و حلق و بینی
مقالات
تشخیص H.Pylori در ضایعه خوش خیم حنجره توسط PCR در مجله عوامل عفونی وسرطان 2012
چگالی بالا متخلخل در بازسازی صورت و جراحی بازنگری رینوپلاستی در مجله طب سر و صورت 2012
بررسی اپیدمیولوژیک عوامل مرتبط با انحراف سپتوم توسط CT منتشر شده در BMC گوش و حلق و بینی2012

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + دوازده =

Call Now Buttonتماس سریع