افتادگی نوک بینی

افتادگی نوک بینی

نوک بینی در زیبایی بینی و صورت اهمیت دارد و عمل جراحی زیبایی بینی می تواند برای اصلاح بیرون زدگی زیاد نوک بینی انجام پذیرد. البته افتادگی بینی تنها بر ظاهر افراد تاثیر نمی گذارد و در مواردی که مشکل حاد است سبب بروز مشکلات تنفسی می شود.

در اکثر افراد با افزایش سن، مصدومیت یا آسیب‌دیدگی از ناحیه بینی، عوامل ژنتیکی و یا به دلایل دیگر نوک بینی دچار افتادگی می شود. این افتادگی زمانی که بیش از حد طبیعی شود باعث نازیبایی در چهره فرد می گردد.

 

آناتومی نوک بینی

دو غضروف به شکل دو کمان با یک پایه مشترک تشکیل دهنده نوک بینی هستند. این غضروف‌ها از لحاظ پهنا، بلندی، انحنا و شکل در افراد متفاوت می باشند. هنگامی که نوک بینی در موقعیت مناسبی قرار داشته باشد، غضروف‌ها خمش بسیار زیادی در قسمت نوک بینی دارند. با افزایش سن و یا به دلایل دیگر، رباط‌های نگهدارنده این غضروف‌ها ضعیف می‌شود و همین امر باعث می‌شود که نوک غضروف‌ها به سمت پایین متمایل و افتادگی نوک بینی اتفاق اقتد.

درمان افتادگی نوک بینی

در جراحی زیبایی بینی نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد، ارزیابی دقیق افتادگی بینی و اینکه نوک بینی چقدر باید به طرف بالا برود می باشد که تصمیم گیری درباره ی آن به عوامل زیادی بستگی دارد. از مهم‌ترین فاکتورهایی که جراح زیبایی برای اصلاح نوک بینی بیمار به آن توجه می کند، سن بیمار است. همانطور که گفته شد افزایش سن یکی از دلایل افتادگی بینی در افراد است و جراح در هنگام رفع این مشکل بینی در اشخاص مسن،‌ نوک بینی را متناسب با سن آنها تغییر می دهد؛ یعنی زاویه ای که نوک بینی با لب بالایی بعد از جراحی بینی پیدا خواهد کرد باید هماهنگ با سن افراد باشد.

در افرادی که افتادگی بینی به دلیل ضعیف بودن بافت غضروف است، اصلاح این مشکل معمولاً با پیوند یک بافت غضروفی به جای بازوی میانی ضعیف، انجام می‌شود. ترمیم افتادگی نوک بینی با پیوند غضروفی یکی از روش های رفع این مشکل در افراد می باشد.

اگر دچار افتادگی نوک بینی و مهم تر از آن این افتادگی سبب مشکل تنفسی در شما شده است، مشاوره با یک جراح بینی مجرب اهمیت زیادی دارد. چراکه اگر ارزیابی قبل از جراحی با دقت انجام نگیرد موجب بروز مشکلات دیگری در شما خواهد شد.

سایر خدمات دکتر اصلان احمدی :

با تشکر مدیریت سایت دکتر اصلان احمدی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و فلوشیپ فوق تخصص حنجره .

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شانزده =